My Blog

Chronograf Tudor Black Bay

by Divine on 19 lutego 2020 , No comments

Kwiecień to zwykle miesiąc prezentacji zegarków, a 2022 nie był wyjątkiem. Być może oczekiwaliśmy więcej, zwłaszcza od niektórych z nich, ale era Covida więcej nam nie dała, a biorąc pod uwagę rok 2022, z którego pochodzimy, prezentacji nie było mało.

Breitling od zawsze kojarzony był z funkcją chronografu. W rzeczywistości była to jedna z 3 marek, które konkurowały w 1969 roku o wprowadzenie na rynek pierwszego na świecie automatycznego chronografu. Jednak ten rok 2021 przynosi wyraźną zmianę w jego podejściu, co zaowocowało wprowadzeniem 3 nowych zegarków repliki z funkcją chronografu i kilkoma innymi niespodziankami.
Breitling Premier B09 Chronograf
Ma ręczny kaliber z 70-godzinną rezerwą chodu i jest dostępny w obu stalowych i złotych kopertach o grubości 40 mm i 13 mm. Ta świeża i innowacyjna tarcza w kolorze pastelowej zieleni została wykonana ze stali, gdy zieleń staje się modna. Wszystko od 7400 euro za wersję stalową.

Breitling B15 Duograph
Podnosimy to o krok z komplikacją chronografu w ułamku sekundy. W tym przypadku mechanizm jest również ręczny z rezerwą 70h i stalową lub złotą kopertą o grubości 42mm i 15,3mm. Od 9350 € za wersję stalową.

Bez wątpienia mój ulubiony i ten, który wzbudził największe oczekiwania ze względu na „rozsądne podobieństwo” do chronografu i kalendarza wiecznego Patek Philippe.

W tym przypadku mamy do czynienia z automatycznym zegarkiem z funkcją chronografu, pełnym kalendarzem i fazami księżyca. Zegarek o grubości 42 mm i 15,3 mm w stalowej kopercie z łososiową tarczą lub w kolorze czerwonego złota z kremową tarczą. Bez wątpienia zegarek, który z niecierpliwością czekam na obejrzenie na żywo, a jego cena zaczyna się od 11 350 euro za wersję stalową.

Tudor zaskoczył nas 2 modelami. Z jednej strony zaktualizowali swoją wersję Black Bay Chronograph z niewielkimi poprawkami tu i tam, aby dopełnić i tak już dobry produkt. W tym przypadku dodali aluminiową ramkę z czarnym tachymetrem oraz nieco odchudzili obudowę w porównaniu do poprzedniego modelu. Istnieją 2 możliwości tarczy z pandą i odwróconą pandą, a także wiele możliwości paska, który przechodzi od klasycznej armii do skórzanego bunda.

Jeśli chodzi o mechanizm, nadal ma pochodzenie Breitling repliki zegarków, co jest gwarancją i zachowuje wygląd swojego starszego brata Rolex Daytona, choć w bardziej przystępnej cenie i wyraźnie z większą dostępnością. Jego cena zaczyna się od 4900 USD.

Tudor Black Bay Srebrny
Jeśli kochasz model Black Bay i nie lubisz brokatu, to zegarek dla Ciebie. Jako absolutna nowość, Tudor wprowadza na rynek ten wyjątkowy model w srebrnej obudowie. Udało mi się trzymać ten zegarek w dłoni i jego obecność jest niezwykła. Ma inny charakter niż jego rodzeństwo. Zachowuje wymiary Black Bay 58, ale z osobistym akcentem. Jego koperta ma specjalny połysk, który w połączeniu z matową szarą tarczą daje w efekcie coś innego.

DivineChronograf Tudor Black Bay

Join the conversation